Lomu spēles kopsavilkums saskaņā ar federālajiem valsts izglītības standartiem vecākajā grupā “ģimenes ceļojums uz vasarnīcu. Mezglu kopsavilkums sižeta spēles formā vecākajā grupā "bērnu kafejnīca" Mezgls sižetā balstītas lomu spēles veidā

Programmas uzdevumi:

"laipnība"

4. Turpiniet mācīties tēlot emocionālais stāvoklis izmantojot sejas izteiksmes un žestus. Papildiniet vārdu krājumu: kungi, dāmas, komplimenti, caurlaides, lojāli subjekti, ceremonijas meistars. Veidojiet pozitīvas attiecības un uzvedības kultūru sabiedriskās vietās.

Skatīt dokumenta saturu
"Izglītojošo aktivitāšu konspekts runas attīstībai, lomu spēles un aktivitātes vecākajā grupā."

GCD kopsavilkums par runas attīstību, sižets- lomu spēle- nodarbības vecākā grupa- "Pasaku balle".

Svetlana Šeina
Abstrakts lomu spēle-nodarbības vecākiem bērniem pirmsskolas vecums"Pasaku balle"

Mērķis: komunikācijas prasmju, radošo spēju attīstība bērniem

Programmas uzdevumi:

1. Iemācīties saliedēties spēlē, vienoties par darbību secību, attēlot rakstura iezīmes attēlus, mācīt lomu spēles dialogu

2. Turpināt ieviest etiķetes noteikumus un morālās vērtības

3. Nostiprināt zināšanas par sakāmvārdiem un teicieniem par tēmu "laipnība"

4. Turpiniet mācīties attēlot emocionālo stāvokli, izmantojot sejas izteiksmes un žestus. Papildināt vārdnīca: kungi, dāmas, komplimenti, piespēles, lojāli subjekti, ceremonijas meistars. Veidojiet pozitīvas attiecības un uzvedības kultūru sabiedriskās vietās.

Gatavošanās spēlei-aktivitātei (priekšdarbs):

1. Amatniecības un atribūtu izgatavošana fiziskā darba nodarbībās

2. Daiļliteratūras lasīšana literatūra: pasakas"Pelnrušķīte", "Sarkangalvīte", "Pinokio", "Guļošā skaistule", "Māsa Aļonuška un brālis Ivanuška"

3. Ētiskas sarunas par uzvedību sabiedriskās vietās

4. Mācīties teicienus un sakāmvārdus par laipnību

5. Sagatavošanās priekš "kungu konkurss", saruna par tēmu “Kā uzmundrināt meiteni (dāma)»

Spēles lomas: karalis, karaliene, laipnības fejas, skaistums, prieks, ceremonijas meistars, viesi (Runcis zābakos, Pinokio, pelēkais vilks, Sarkangalvīte, Aļonuška, brālis Ivanuška, Pelnrušķīte, Baba Yaga, Pjero, Malvīne)

Nodarbības gaita

Audzinātāja: Puiši, šodien pastnieks mums atnesa šo vēstuli (rāda lielu aploksni ar vainaga attēlu, nolasa vēstuli). Karalis un karaliene aicina uz balli par godu princeses piedzimšanai vislabsirdīgākos, labi audzinātos lojālos pavalstniekus. Vai vēlaties doties uz šo balli? Tad jums ir jāgatavojas tam, kā arī jāsagatavo dāvanas princesei.

Bērni iesaiņo jau sagatavotas dāvanas un rotā kastītes ar lentītēm un pērlītēm. Papildiniet viņu tērpus Piederumi: cepures, spalvas, rotaslietas. Piešķiriet lomas.

Audzinātāja: Ir pienākusi stunda, kad karalis un karaliene mūs gaida savā valstībā! Karalis un karaliene sveic viesus.

Karalis: Cik priecīgi jūs redzēt mūsu pilī!

Karaliene: Esi tik laipns un ienāc!

Viesi sveicina, paklanās, sveic vecākus ar jaundzimušo, novēl princesei augt veselai, laipnai, audzinātai, gudrai, skaistai un paklausīt vecākiem un skolotājiem. Tiek pasniegtas ar rokām darinātas dāvanas.

Karalis un karaliene pateicas viesiem par dāvanām un apsveikumiem un apbrīno dāvanas.

Viesi viens otru sveicina, izsaka komplimentus un pateicas viens otram par tiem.

Karalis un karaliene aicina viesus apsēsties, atpūsties no ceļa un klausīties klasisko mūziku (P. I. Čaikovskis "Auklītepasaka » )

Skan laternas un ballē parādās trīs fejas: skaistuma feja, laipnības feja un prieka feja. Fejas dejo (P. I. Čaikovskis "Ziedu valsis").

Fejas sveic karali un karalieni, apsveic viņus ar meitas piedzimšanu un atnes viņai savas maģiskās dāvanas.

Labestības feja vicina savu burvju nūjiņu un piesūcina princesi ar laipnību.

Karalis un karaliene pateicas fejai par dāsno dāvanu.

Feja sveic viesus un aicina atcerēties sakāmvārdus un teicienus par laipnība:

Par labu gaismu nav cenas

Tas, kurš palīdz cilvēkiem, piepildās visas viņa vēlmes.

Dzīve tiek dota par labiem darbiem

Drosmīgi dariet labu darbu

Uzticīgs rādītājs nav dūre, bet glāsts

Steidzies darīt labu

Labs darbs nekad netiks aizmirsts

Ir silti saulē un labi mammas klātbūtnē

Sejai nav nozīmes, tā būtu zelta sirds

Tiem viesiem, kuri atceras šos sakāmvārdus, feja dod atlaidi. Tad viņš piedāvā dejot "Labā vabole".

Skaistuma feja vicina savu burvju nūjiņu un dāvā princesei skaistumu.

Karalis un karaliene pateicas fejai.

Pasaka sveic viesus un aicina atcerēties, kur mīt skaistums (dabā, mūzikā, dzejā, pasakas, glezniecībā, rotās, skaistās drēbēs un labos darbos).

Prieka feja vicina savu burvju nūjiņu un piešķir princesei dzīvespriecīgu un vienmēr labs garastāvoklis.

Karalis un karaliene pateicas fejai par dāvanu.

Feja sveicina viesus un aicina uz āra spēli "Okeāns dreb" (skumju, prieka, baiļu, aizvainojuma emocijas).

Tad prieka feja paziņo "Cavaliers sacensības", aicina viņus izklaidēties un iepriecināt savu dāmu. Dāmas paziņo uzvarētāju un apbalvo viņu ar smaidiem un aplausiem.

Svētku noslēgumā karalis un karaliene pateicas visiem klātesošajiem par atnākšanu un uzmanību jaundzimušajai princesei. Viesi atvadās, paklanās un izklīst. Karalis un karaliene atvadās no viesiem.

KOPSAVILKUMS

SIŽETA-LOMU SPĒLE
(VECĀKO GRUPA)
Tēma: “CEĻOJUMS UZ VALSTI
LABI DARBI UN
LABIE DARBI."

IZSTRĀDĀTĀJS: Pushina T.V.
Amats: skolotājs
MDOU "Golubok"

Ņižņaja Tura
Programmas saturs:

1. Turpināt bērnos attīstīt pozitīvas morālās īpašības.

2.Attīstīt spēju novērtēt savu attieksmi pret pozitīvo un negatīvo rīcību.

3.Palīdziet bērniem izveidot mijiedarbību kopīgās spēlēs, atklāt spēlēto lomu saturu, saistību un korelāciju.

4.Izmantojiet spēli, lai uzlabotu bērnu dzīvi vienaudžu grupā.

5. Izkopt labestības sajūtu, atsaucību, empātiju, spēju un vēlmi dzīvē lietot “burvju” vārdus un labos darbus.

Individuālais darbs:

Ar Vladu, Sašu, Kseniju, Ņikitu. Palīdziet bērniem vienoties par kopīgām spēlēm, nodibināt kontaktu ar aktīviem bērniem.
Runājiet ar Denisu un Zakharu par uzvedības noteikumiem spēles laikā.

Priekšmeta-spēles vide: autobusa modelis, stūre.

A) Spēles “uz veikalu” atribūti:
somas, maki, nauda, ​​naudas aizstājēji, kases aparāts.

B) Spēles “kafejnīca” atribūti: augļu modeļi, aizstājēji: papīra krūzes (saldējums) utt.

C) Atribūti spēlēšanai “slimnīcā”: fonendoskops, pirmās palīdzības komplekts, komplekts spēlēšanai slimnīcā.

D) Spēles “frizieris” atribūti: ķemmes komplekts, lokšķēres, matu žāvētājs.

D) Kaste ar augsni sīpolu stādīšanai, priekšauti un lejkanna.

Priekšdarbs

1. Lasīšana daiļliteratūra par noteikumiem un noteikumiem
cilvēka uzvedība.
V. Osejeva “Slikti”, “Burvju vārds”
V. Majakovskis “Kas labs, kas slikts” Kaļiņina “Svešā vārti” N. Nosova stāstu lasīšana.

2. Sarunas par uzvedības kultūru pēc N.Kuņinas grāmatas “Uzvedības ABC” motīviem. Vasiļjeva-Gangnuss “Pieklājības ABC”

3.Problēmsituāciju radīšana grupā spēļu un aktivitāšu laikā. Veidi, kā tos atrisināt.

4. Novērojumi un ekskursijas, sabiedrisko vietu apmeklējumi.

Nodarbības gaita.

Bērni sēž uz krēsliem kopā ar skolotāju.
Pedagogs:
-Puiši, kad es biju mazs, tāpat kā jūs, man patika spēlēt dažādas spēles. Man bija daudz draugu, jo es biju laipna, dzīvespriecīga meitene. Un visi gribēja ar mani spēlēties.
Es uzskatu, ka jūs visi esat laipni, līdzjūtīgi, jūsu sirdīs nav vietas skumjām, garlaicībai un dusmām.
Laipni uzsmaidiet viens otram, paspiediet roku,
galu galā, jums tagad priekšā garš ceļojums uz "labo un labo darbu" zemi

Kā tur var iet?

Pa labi! Ar autobusu. Izlemsim, kurš būs vadītājs.
Autovadītājs ir atbildīga profesija. Viņš ir atbildīgs par pasažieru dzīvību un veselību.
(izvēlies draiveri)

Kurš vēlas būt diriģents?
(pēc bērnu lūguma izvēlamies diriģentu)

Puiši, kādas spēles jūs vēlētos spēlēt?
(ja bērniem ir grūti, palīdziet, koncentrējieties uz spēli)

Kurš būs "ārsts"?
(izvēlieties, izmantojot skaitīšanas atskaņu)

Kurš mums ir jāizvēlas veikala spēlei?
(izvēlieties "pārdevējs")

Kurš var izveidot skaistu frizūru?
(izvēlieties frizieri, izmantojot "burvju nūjiņu")

Kur var dzert sulu, garšīgu saldējumu un ēst augļus? (kafejnīcā)

Šodien mūs apkalpos viesmīlis....

Tātad mēs esam atrisinājuši visas problēmas. Bet neaizmirstiet, ka mūsu valsti sauc par "labiem darbiem un labiem darbiem"

Šoferis:
(uzrunā pasažierus) (paziņo par pieturām)

A) POLIKLĪNIKAS pietura! “ārsts” un “pacienti” izkāpj no autobusa

B) VEIKALA pietura “pārdevējs un pircēji” izkāpj

B) apstāties “FRIZIERIS” “frizieris un klienti” izkāpt

D) KAFIJAS pietura, viesmīlis iznāk ārā.

Bērni spēlējas spēļu stūros.

Pievērsiet uzmanību tiem, kas spēlē "kafejnīcā"
Skolotājs izveido spēles situāciju: uz meitenes kleitas tika izlijusi sula.
Kā jūs varat izkļūt no šīs situācijas?

Traipu noņēma ar sodu un ziepēm.
Esiet uzmanīgi nākotnē. “Nedusmojies un atkal sēdies pie viesu galda”

Spēles laikā es palīdzu bērniem izstrādāt sižetu, uzraudzīt bērnu attiecības un viņus iedrošināt.

Pedagogs:
Vai, jūsuprāt, mēs šodien spēlējām labi?
Vai tu kādu aizvainoji?
Kurš no jums ir skumjš, slikts?
(nevienam)
Paskaties, cik smieklīgi tavas acis mirdz,
Ne velti katru dienu dārzā tiekam cienāti ar salātiem un sulu.

Šodien iestādījām savus vitamīnus uz loga.
Kurš šodien bija labs, uzmanīgs, nevienu neapvainoja,
Pat sīpols ātri uzdīgs.

Bērni stāda sīpolus un atceras sakāmvārdus par draudzību.

DRAUGA NAV - ATRAST, ATRAST - RŪPĒJIES.
KO NESPĒJ IZDARĪT KOPĀ.
GARLAICĪGA DIENA LĪDZ VAKARAM, JA NAV KO DARĪT.

Mūsu ceļojums uz valsti ir beidzies.
"Labie darbi un labie darbi"

Ko labu šodien paņēmi, kā un kādas spēles vēlētos spēlēt?
Mēs atcerējāmies gudro, populāro sakāmvārdu:

UN TAGAD NEKĀRTIES PIE BIZNESA — IR JĀPAŅEM ROTAĻLIETAS.
BIZNESA PIRMS PRIEKS.

Sagatavošanas grupas lomu spēles “Ceļojums uz noslēpumaino salu” kopsavilkums


Autors. Makarova Nadežda Leonidovna, pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja bērnudārzs kombinētais tips Nr.30 Kipen, Ļeņingradas apgabals.
Apraksts. Piedāvāju bērniem paredzētās lomu spēles “Ceļojums uz noslēpumaino salu” kopsavilkumu sagatavošanas grupa. Šis darbs ieinteresēs pirmsskolas pedagogi, kuri strādā ar šīs vecuma kategorijas bērniem.
Lomu spēļu vadīšanas atbilstība. Lomu spēles ļauj attīstīt bērnu radošās spējas un iztēli. Spēlē bērni mācās pierast pie konkrēta varoņa tēla un spēlēt noteiktu lomu. Viņiem ir liela nozīme bērna sociālajā adaptācijā, viņa potenciāla realizācija nākotnē. Lomu spēlē tiek veiksmīgi attīstīta bērna personība, viņa inteliģence, griba, iztēle un sabiedriskums, bet pats galvenais, lomu spēle rada vēlmi pēc pašrealizācijas un pašizpausmes.
Mērķis. Attīstīt bērnos spēju apvienot dažādus tematiskos sižetus vienā spēles sižetā; izveidot un regulēt kontaktus kopīgā spēlē.
Uzdevumi. 1. Paplašiniet bērnu spēļu klāstu, iemāciet viņiem spēlēt kopā (pārrunājiet sižetu, izdomājiet jaunas lomas un spēles darbības), palīdziet izveidot spēles vidi, ņemot vērā spēles tēmu un iedomātu situāciju, iemāciet viņiem nosauciet viņu lomu, mutiski nosakiet attēlotos notikumus, spēlētāju atrašanās vietu (šeit ir jūra, tas ir kuģis, tas kuģo uz noslēpumainu salu utt.).
2. Nostipriniet bērnos nedēļas dienu secību, skaitīšanas skaitu un secību, ģeometrisko formu nosaukumus, objektu mērīšanu, izmantojot konvencionālo mēru, un orientāciju telpā.
3. Aktivizējiet bērnu vārdu krājumu: kajīte, navigators, laivinieks, iluminators, pavārs, ceļojumu aģentūra, kurjers, kruīzs.
4. Attīstīt bērnos radošo domāšanu, iztēli un fantāziju.
5. Izkopt bērnos draudzīgas attiecības un komandas darba sajūtu.
Priekšdarbs. Fotogrāfiju, ilustrāciju, attēlu, kuros attēloti dažādi kuģi, apskate. Kuģu būvniecība no dažādiem celtniecības materiāli un no papīra. V. Koržikova “Iedzimtais cilvēks”, L. N. Tolstoja “Haizivs” lasīšana. Spēles atribūtu veidošana. Skatos multfilmu "Bonifācija atvaļinājums". Saruna pēc multfilmas noskatīšanās. Stāstu rakstīšana par tēmu: "Kas būtu, ja es dotos ceļojumā."

Spēles atribūti. Moduļi kuģa būvēšanai, septiņi daudzkrāsaini (pēc varavīksnes krāsām) karogi, vāciņi, binokļi, enkurs, mazas rotaļlietas no Kinder pārsteigumiem, parasts mērs - bize, salvetes, maki, nauda, ​​biļetes, dators , banāni, griešanas dēlis.

Spēles gaita.

Audzinātāja. Bērni, spēlēsimies ar jums. Kādu spēli vēlaties spēlēt? (Bērnu atbildes).
Audzinātāja. Labi, mēs dosimies jūras kruīzā! Ar ko mēs burāsim? (Bērni piedāvā dažādas iespējas – izvēlieties kuģi).
Audzinātāja. Puiši, kura nedēļas diena, jūsuprāt, ir vislabākā ceļošanai? Kāpēc? Kā šodien sauc nedēļas dienu? (Bērnu atbildes). Nekavēsim savu braucienu! Šodien dosimies ceļojumā!
Audzinātāja. Padomāsim, kurp ejam? (Bērnu atbildes. Piedāvāju bērniem septiņus daudzkrāsainus (pēc varavīksnes krāsām) karogus, katra karoga vienā pusē rakstīts burts.) Puiši, ja jūs sakārtosiet karogus pēc krāsas tādā pašā secībā kā varavīksne, tad jūs uzzināsiet, kur mēs dosimies kruīzā. (Bērni izpilda uzdevumu un izlasa vārdu “salas”). Jā, uz salām!


Kopā ar bērniem izlemjam, kas mums ir nepieciešams, lai sagatavotos braucienam, un sadalām lomas. Izvēlamies aģentu darbam tūrisma aģentūrā, kurjeru vaučeru iegādei, lielveikala pārdevēju, piegādes menedžeri kruīzam nepieciešamo preču iegādei (mazo rotaļlietu komplekts, mitrās salvetes, četri naži). Pārējie bērni ir kuģu konstruktori (kuģi būvējam no moduļiem).
Kad ceļojumam viss ir sagatavots (biļetes iegādātas, preces iegādātas, un pats galvenais – kuģis uzbūvēts), bērni izvēlas kapteini, stūrmani, pavāru. Pārējie bērni būs jūrnieki.
Tiek paziņots par iekāpšanu kuģī. Kapteinis pārbauda biļetes, izrādās, ka biļetes pirktas no tūrisma aģentūras uz “Noslēpumaino salu”. Visi ieņem savas vietas uz kuģa. Kapteinis dod komandu navigatoram. Kuģis atiet no mola (atskan jūras skaņas ieraksts un kuģa signāls).
Brauciena laikā bērni spēlējas ar savām biļetēm. Biļetes ir neparastas, ar uzdevumiem. Biļetes vienā pusē jāskaita vienību skaits, bet otrā pusē otrā puse- atrodiet atšķirības attēlā, kurā attēloti divi kuģi.


Tātad kuģis nemanot tuvojas galamērķim, taču rodas problemātiska situācija. Šajā salā nav kuģu piestātnes.
Audzinātāja. Bērni, kā jūs varat nokļūt salā? (Bērnu atbildes).
Kapteinis iesaka nokļūt krastā, izmantojot glābšanas līdzekli. Bērni imitē peldēšanu ar glābšanas riņķi ​​saskaņā ar V. Ya. Shainsky dziesmu “Chunga-Changa” un nolaižas uz salas. Uz salas klausāmies putnu dziesmas (atskan putnu balsu ieraksts). Tālāk bērni mēģina iztēloties, kas te var augt, cik šeit ir skaisti.
Audzinātāja. Bērni, salā ir ļoti karsts, var novilkt apavus un staigāt basām kājām pa smiltīm. (Šobrīd nejauši izjuka mazās rotaļlietas no Kinder pārsteigumiem, ar kurām bērni gribēja spēlēties.) Kā jūs varat savākt rotaļlietas? (Bērnu atbildes). Jā, protams, tagad mēs ar jums pārvērtīsimies par pērtiķiem un savāksim rotaļlietas ar pirkstiem. (Bērni savāc rotaļlietas ar pirkstiem un ievieto baseinā.)
Audzinātāja. Kas, tavuprāt, dzīvo uz salas? (Bērnu atbildes). Saliekam izgrieztu bildi un uzzinām, kādi jocīgi cilvēki te dzīvo.


Audzinātāja. Bērni, kā jūs varat iedomāties, kādas mājas viņiem varētu būt? Kā viņu māju varētu saukt? (Bērnu atbildes). Tagad mēs izdomāsim viņiem māju, izmantojot šos attēlus. (Tiek spēlēta spēle “Brīnišķās lietas” (TRIZ). Šo spēli var atrast L. E. Belousovas grāmatā “ Apbrīnojami stāsti" Māja izrādījās zaļa, no gumijas, četrus stāvus augsta, kustas uz vistas kājiņām, tajā visu laiku skan ģitāra, un mājiņā ir zemeņu smarža. Ar bērniem pārrunājam, vai ir ērti dzīvot šādā mājā. Tiek spēlēta spēle “Labs - Slikts” (TRIZ).


Audzinātāja. Bērni, ja šī sala ir noslēpumaina, šeit noteikti ir dārgumi? (Spēli spēlē: “Atrodi dārgumu.” Trīs bērniem aizsietas acis. Saskaņā ar norādīto plānu viņi meklē dārgumus. Plānu izrunā kapteinis. Bērni ātri atrod dārgumu, taču nevar atvērt bez minēšanas. šāda burvestība (atskan ieraksts no magnetofona): "Ir divi objekti - viens no tiem aug tepat uz salas, otrs ir tavā grupā un mūzikas istabā. Abi šie objekti sākas ar vienu skaņu un beidzas ar skaņu, bet citu. Katram vārdam ir piecas skaņas. Bērni uzmin vārdu "banāns" un vārdu "tamburīns." Atveras dārgums (iepriekš sagatavota skaista antīka lāde), un ir banāni.)
Audzinātāja. Puiši, mēs atrodamies neparastā salā, tā ir tik noslēpumaina, un šeit ir karsts. Varbūt varam šos banānus pārvērst par saldējumu? (Bērni priecīgi piekrīt.) Tad vispirms nomazgāsim rokas. (Tiek spēlēta pirkstu spēle. “Nomazgā lielo pirkstu, nomazgā rādītājpirkstu, nomazgā vidējo pirkstu, zeltnesi un mazo pirkstiņu.” Bērni mazgā pirkstus, izmantojot mitrās salvetes.
Pavārs izdala banānus. Bērni saskaras ar problemātisku situāciju – visiem nepietiek banānu. Ko darīt? Bērni, izmantojot parasto mērci (pīti), sadaliet banānus uz pusēm, pēc tam sagrieziet, nomizojiet, ievietojiet saldējuma kociņu vienā banāna malā un apviļājiet banānu kakao. Izrādās saldējums un katrs pacienās.


Audzinātāja. Puiši, paskatīsimies uz burvju lādi, kur atradās banāni. (Bērni ieskatās lādē, izrādās, ka ir otrs dibens. Tur bērni atrod suvenīrus no salas iemītniekiem - rotaslietas ar gliemežvāku.)
Ceļojums tuvojas beigām. Mums jāatgriežas bērnudārzā. Bērni aizver acis un saka burvju vārdus: "Viens, divi, trīs, četri, pieci - mēs atkal esam bērnudārzā." Un viņi nonāk grupā. Viņi aplūko savas rotas un plāno vēlreiz doties uz noslēpumaino salu, lai iepazītos jūras dzīvi salas.

Olga Ignatoviča

Mērķis: nostiprināt zināšanas par bibliotēka.

Uzdevumi: Paplašiniet bērnu izpratni par profesiju bibliotekārs. Darba saturs un nozīme bibliotekārs. Veicināt bērnos atsaucību un cieņu pret darbu bibliotekārs. Izkopt gādīgu attieksmi pret grāmatām.

Priekšdarbs:

Ekskursija uz bibliotēka.

Situācijas sarunas: "Ko darīt, ja saplēšat grāmatu?".

Skatoties uz ilustrācijām.

Gatavošanās spēlei: Dekors grāmatu stūra rotaļu laukums.

Grāmatu izstāde.

Kartes.

Līme, eļļas lupatiņa, šķēres.

Metodiskie paņēmieni:

Lomu sadalījums.

Personāži:

Pārvaldnieks: (audzinātāja)

Bibliotekāri - 2 cilvēki.

Lasītāji: 5-6 cilvēki

Kustēties: Puiši, teiksim, pie mums ir ieradušies viesi "Sveiki". Labi padarīts.

Apsēžamies pie galda. Puiši, sakiet man, vai vēlaties zināt, kādu spēli mēs šodien spēlēsim?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Tad klausieties mīklu.

Nevis krūms, bet ar lapām

Nevis krekls, bet šūts

Nevis cilvēks, bet stāstnieks (grāmata)

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Vai jums patīk, ja jums lasa grāmatas?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Kur, jūsuprāt, es varu dabūt grāmatas?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Un kur vēl?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Labi padarīts. Kur ir labākā vieta, kur iegūt grāmatas?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Klausies vēlreiz mīkla:

1. Tabletes un zāles.

Farmaceits jums to pārdod.

Mācību grāmatas un grāmatas.

Atradīs mūs... (bibliotekārs)

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Kur viņš strādā? bibliotekārs?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Labi padarīts! Vai jūs zināt, cik zālēs ir bibliotēka?

Bērni: atbilde.

Audzinātāja: Pastāsti man, lūdzu, ko viņi dara lasītavā? Abonementā?

Bērni: atbilde.

Audzinātāja: Bez kura nevar pastāvēt bibliotēka?

Tagad es jums pateikšu mīklu, un jūs uzzināsit, bez kura nav iespējams dzīvot. bibliotēka.

2. Ja tu uzrakstīji grāmatu

Tātad jūs esat rakstnieks

Ja izlasi grāmatu.

Tātad jūs… (lasītājs)

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Labi padarīts! noteikti, bibliotēka nevar pastāvēt bez lasītājiem.

Vai jūs domājat, ka ikviens var būt lasītājs?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Labi padarīts! Tagad mēs spēlēsim spēle: "Tas ir iespējams un tas nav iespējams".

Mērķis spēles: Kad vari, saki jā un sit plaukstas, un, kad nevari pateikt nē, spied ar kājām.

1. Grāmata ir tavs labākais draugs

Visi apkārtējie to zina. (Jā)

Pāršķirstiet ar netīrām rokām. (Nē)

3. Uzmanīgi turiet grāmatu

Ievietojiet tajā grāmatzīmi. (Jā)

4. Ja jums patīk attēls

Noplēš to no vidus. (Nē)

5. Nemetiet grāmatu ūdenī

Rūpēties un cienīt. (Jā)

6. Paņemiet pildspalvveida pilnšļirci rokā

Rakstiet uz lapām. (Nē)

7. Brauciet ar grāmatu lejā no kalna

Un tad piedāvājiet to lācim. (Nē)

Audzinātāja: Labi, puiši, jūs paveicāt uzdevumu. Atcerieties noteikumus, kā rīkoties ar grāmatām.

Vai atceries, ka bijām ekskursijā uz bērnudārzu? bibliotēka. Skatāmies video un atcerēsimies, ar ko satikāmies un ko viņi tur dara.

Skatīties video.

Audzinātāja: Tagad spēlēsim spēle: « Bibliotēka» .

Šeit tu un es bibliotēka, neaizmirstiet, kad mēs ejam uz bibliotēka, ko mēs sakām? - Sveiki. Lūdzu, pastāstiet man, kurš strādā bibliotēka?

Bērni: atbilde

Audzinātāja: Ko dara vadītājs? bibliotekāri?

Bērni: atbilde.

Audzinātāja: Tātad es būšu jūsu menedžeris un bibliotekāri mums būs puika un meitene.

Zēns atradīsies lasītavā, bet meitene aprites telpā. Un tā, un pārējie būs mūsu lasītāji. Bibliotekāri un vadītājs ieņem viņu vietas.

Lasītāji nāk pie viņus bibliotēkā sveic lasītavas bibliotekāre.

Bērni: Sveiki.

bibliotekārs: Sveiki, mani sauc Viktors Viktorovičs. Aicinu uz lasītavu, aplūkojiet šajā telpā daudz jaunu un vecu grāmatu, žurnālu, avīžu. Jūs varat nākt klāt, paņemt vienu sev un apsēsties pie galda un apskatīt. Puiši, vai jūs zināt, kā uzvesties lasītavā?

Bērni: atbilde

Pārvaldnieks: Puiši mūsu bibliotēka Ir grāmatu darbnīca, mums ir lūgums palīdzēt labot grāmatas. Lūdzu, ienāc darbnīcā.

(grāmatu remonts)

Pārvaldnieks: Labi darīti puiši, tagad dodieties uz abonēšanas zāli.

bibliotekārs: Sveiki, laipni lūdzam, mēs priecājamies jūs redzēt. Šodien mums ir daudz jaunu grāmatu. Lūdzu nāc pie plaukta. (bibliotekārs piedāvā grāmatas) :

Kad izvēlaties grāmatu, nāciet pie manis, un es to jums pierakstīšu uz kartītes.

(Bērni nāk klajā un raksta grāmatas uz kartēm).

Pārvaldnieks: Puiši, kuri paņēma grāmatu, apsēdieties pie galda. (kad visi ir pierakstījuši savas grāmatas, viņš nāk pie mums ciemos bibliotekāre-Marina Boļeslavovna)

Pārvaldnieks: Teiksim lielu paldies un nolasīsim kādu dzeju kā dāvanu savam viesim.

(zvanīja modinātājs)

Tā nu zvanīja modinātājs un pienāca pusdienas laiks, bet pēc pusdienām atkal spēlēsim spēli.

Publikācijas par šo tēmu:

Izglītības pasākumu kopsavilkums par sociālo un komunikatīvo attīstību lomu spēles “Mūsu Katja saslima” ietvaros Mērķis: Turpināt izglītot bērnus, lai viņi izprastu veselības vērtību. Mērķi: 1. Attīstīt bērnos spēju uzņemties lomu un uzstāties.

Lomu spēles "Bibliotēka" kopsavilkums Vecuma grupa: vecākā grupa (5 – 6 gadi). Mērķis: ar līdzekļiem veidot bērnu sociālo pieredzi.

Sagatavošanas grupā lomu spēles "Bibliotēka" kopsavilkums Sižeta-lomu spēles “Bibliotēka” sagatavošanas grupā kopsavilkums Mērķis: Nostiprināt zināšanas par apkārtējo pasauli, uz tā pamata veidot spēles sižetu.

Lomu spēles "Cirks" kopsavilkums Mērķis: attīstīt bērnu spēļu prasmes. Mērķi: Izglītojoši. 1. Nostiprināt bērnu priekšstatus par cirku; par cirka profesijām.

GCD kopsavilkums

saskaņā ar federālajiem valsts izglītības standartiem

lomu spēles veidā

"Kafejnīca"

vecākajā grupā

2017

Mērķis: paplašināt bērnu izpratni par kulinārijas profesijām.

Uzdevumi: nostiprināt zināšanas par pavāra, viesmīļa, bārmeņa profesiju, iepazīstināt ar konditora, picas taisītāja profesiju, viņu darba specifiku; attīstīt vēlmi strādāt kopā ar pieaugušo; iepazīstināt bērnus ar picas gatavošanas procesu un prasmi dekorēt biskvīta kūkas. Veidot pamatu savas dzīvības drošībai darba procesā.

Teritorijas integrācija :

1. “Runa”: labojiet dažādu profesiju nosaukumus. Uzlabojiet savu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem (konditors, pica, picu gatavotājs, administrators, sortiments, bārmenis). Iesaistiet bērnus sarunās gatavošanas laikā.

2. “Sociāli komunikatīvs”: apstākļu radīšana bērnā pozitīvas pašsajūtas veidošanai - pārliecība par savām spējām, bērnu iepazīstināšana ar sadarbības vērtībām ar citiem cilvēkiem, komandas darba plānošana, padotība un viņu vēlmju kontrole. , mācot viņiem pārmaiņus, dibinot jaunus kontaktus.

3. “Izglītojoši”: Iepazīstināt ar konditora, picas taisītāja profesijām, darba specifiku.

4. “Fiziskā”: Savas dzīves aktivitātes drošības pamatu veidošana darba procesā. Veidot bērnos zināšanas par veselīgu pārtiku un tās nozīmi cilvēkiem

5. “Mākslinieciski estētiski”: Vērtībās balstītas attieksmes veicināšana pret savu darbu, dažādu profesiju cilvēku darbu un tā rezultātiem. Mudiniet bērnus patstāvīgi gatavot dažādus ēdienus. Veicināt vēlmi piedalīties kolektīvā darbā. Dekorējot traukus, attīstiet estētisko un māksliniecisko gaumi.

Iekārtas un materiāli :

Kafejnīcu, virtuvju, konditorejas veikalu dekorēšana, darba vieta bārmenis, administratora kabinets, komplekts konditorejas izstrādājumu pagatavošanai, sulas krūzēs, bloknoti, mūzika, karotes, šķīvji, krūzes, augļi, dārzeņi, sālīta mīkla konditorejas izstrādājumu pagatavošanai, gaļas maļamā mašīna, blenderis, mikseris.

Metodes un tehnikas :

Vizuālās metodes un tehnikas (spēles, attēlu skatīšanās, IKT izmantošana - prezentācija); verbālās metodes un paņēmieni (literāro vārdu lietošana, skolotāja stāsts, saruna, norādījumi un skaidrojumi izglītības aktivitāšu izglītošanas procesā, apkopojot bērnu darbības novērtējumu).

Aktivitāšu gaita:

1. Ievada daļa. Laika organizēšana.

Relaksācijas vingrinājums"Priecāsimies"

Baudīsim sauli un putnus,

(bērni paceļ rokas uz augšu)

Un mēs arī priecāsimies par smaidošām sejām,

(smaidiet viens otram)

Visiem, kas dzīvo uz mūsu planētas,

(izpleti rokas uz sāniem)

« Labrīt! "- pastāstīsim viesiem un bērniem.

(apskauj viens otru)

2. Ievads tēmā. Jautājuma uzdošana diskusijai.

Skolotājs vērš klātesošo viesu uzmanību:

Puiši, cik daudz mums šodien ir viesu!

Vai jūsu mājās ierodas viesi?

Kā tu viņus satiec?

Pats brauc ciemos?

Kā tu uzvedies ciemos?

Kādos gadījumos mēs braucam ciemos?

Nu, ja viesu ir daudz, tad varat uzaicināt viņus uz kafejnīcu. Lūk, mans priekšlikums: tā kā mums šodien ir ciemiņi, tad atvērsim savu kafejnīcu un aicināsim viņus uz turieni.

Bet pirms atceramies, kādās profesijās cilvēki strādā kafejnīcās, teiksim

Kas ir šī profesija? (profesija ir darbs, kuram cilvēks velta visu savu dzīvi)

Kādās profesijās cilvēki strādā kafejnīcā? (pavārs, konditors, viesmīļi, bārmeņi...).

Un zinu arī tādu profesiju kā picu taisītājs.

Vai kāds no jums ir dzirdējis par viņu? (Pizzmetsker ir picu gatavotājs).

Kur ir vajadzīgi šīs profesijas cilvēki? (picērijā). (1. SLAIDS)

Skolotājas stāsts:

Šī profesija parādījās Itālijā, tāpat kā pati pica. (2. SLAIDS)

Itāļu ēdiens pica ir tik populārs itāļu vidū, ka tai tiek veltīti īpaši svētki, kas katru gadu tiek rīkoti Itālijā. Tagad redzēsim, kā un no kā tiek pagatavota pica. (3. SLAIDS)

Nu, tagad vedīsim viesus ekskursijā pa mūsu kafejnīcu.

Ekskursija kafejnīcā:

    Virtuve.

Paskaties, cik daudz priekšmetu ir!

Kas tas ir? (gaļas maļamā mašīna)

Ko jūs darāt ar gaļas mašīnā?

Kas tas ir? (rīve, panna, plīts...)

Kādai profesijai pieder šie priekšmeti? (Pavāram)

(Pavāram ir īpašs apģērbs- Šis ir priekšauts, cepure vai šalle. Viņš to nēsā, lai nesasmērētu drēbes un lai ēdienā neiekļūtu savārstījums un mati. Un vispār šādus apģērbus nēsā ne tikai pavāri, bet arī konditori, pārdevēji, viesmīļi).

Kādam jābūt šefpavāram? (glīti, veselīgi, ātri...)

Fiziskais vingrinājums "Pavāri":

2. Konditorejas veikals.

Ko jūs zināt par konditorejas šefpavāra darbu?

Kuras konditorejas izstrādājumi Jūs zināt?

Kādus rīkus izmanto konditors?

3. Bāra galds.

Šeit ir pieejams plašs kokteiļu klāsts. Kas tos gatavo? (bārmenis)

Ko jūs zināt par bārmeņa amatu?

4. Administratora kabinets.

Kādu darbu dara administrators? (Uztur kārtību zālē, veic ēdienu pasūtījumus).

5. Kafejnīcas zāle.

Kas strādā kafejnīcas zālē? (viesmīļi)

Kādu darbu dara viesmīļi? (Iepazīstina apmeklētājus ar ēdienkarti, pieņem pasūtījumus un izpilda tos).

Tagad esam iepazinušies ar kafejnīcas telpām, iedalīsim lomas un aicināsim uz kafejnīcu labprātīgus viesus. (Pavāri gatavo salātus, gatavo zupu, putras, frī kartupeļus; konditori no sāls mīklas izgriež cepumus un taisa kūkas; bārmeņi maisa kokteiļus; viesmīļi ieslēdz mierīgu mūziku, gatavo bloknotus ar pildspalvām; administratore izsauc klientus).

Viesu uzņemšana.

Secinājums.

Spēlējām ļoti interesanti. Jūs lieliski nospēlējāt savas lomas. Slēgsim šodien savu kafejnīcu, un rīt, ja radīsies vēlme, turpināsim spēli.

Vai jums patika raksts? Dalies ar draugiem!